kosik

Váš košík je prázdný.

Uživatel nepřihlášen :

ROZHOVOR S PANÍ MARTINOU TICHÁČKOVOU - DEKORACE

Představuji další milou paní, která prodává své výrobky u nás – a to paní Martinu Ticháčkovou.

Jak jste se dostala k ruční práci?

K ruční práci jsem se postupně dostala od dětství, vždy mě bavila výtvarná výchova ve škole, pak kroužek keramiky, ruční práce, střední pedagogická škola a specializace výtvarná výchova a tak to jde dál a dál....hledám knihy, nápady, baví mě vyrábět a tvořit.

Co vás inspiruje?

Inspiruje? To je těžké:-) Objíždím řemeslné trhy, výstavy, listuji v knihách, na internetu a pak si to zkusím vyrobit. Nakonec z toho vymyslím a udělám i něco jiného:-)

Kromě toho, že vaše tvorba je vám určitě koníčkem, máte ji jako hlavní pracovní náplň?

Tvorba je mým "koněm". Jako hlavní pracovní náplň si to neumím představit, bavilo by mě to strašně, to ano:-), ale asi neuživilo. Materiál není laciný a hodiny práce vám také nikdo finančně neocení. Něco vyrábíte dvě hodiny a lidem se to zdá třeba drahé. Některé své výrobky prodávám známým a jejich známým, protože se líbí, ale myslím, že na hlavní pracovní poměr by to nebylo. Pronájem obchodu atd

Jak v dnešní uspěchané době lze skloubit rodinu a tvorbu?

Lze to skloubit těžko, ale když se chce, všechno jde:-) Jsem na mateřské dovolené, takže nějakou tu chvilku na vyrábění si najdu, když děti spí:-) a po večerech (nocích).

Co byste poradila začínajícím tvořilkám?

Nevím, co bych poradila, spíš, aby si každá vyzkoušela, co je baví, co jim jde:-) Tvoření je hlavně  relaxace, zábava, originální výsledek a radost z tvorby.

Jaké jsou vaše sny a přání v souvislosti s vaší autorskou prací?

Jééé sny a přání, tak někde vysoko na obláčku mít třeba malinký obchůdek s ručně dělanými výrobky a dekoracemi nebo třeba spojené s kavárničkou, tam mít dveře otevřené pro další tvořilky a levné kurzy, také vydat knihu s nápady by nebylo špatné. Ale nemám na to odvahu, finance a hromadu času. Také nějaký opravdu pěkný stánek na trhy, na které jezdím se stříškou, látkou atd. Velký sen? Aby mě tvoření uživilo a mohla bych pracovat doma, být sama svojí paní a disponovat svým časem dle potřeby.

Děkuji mnohokrát za rozhovor a přeji paní Martině, aby ji neopustila trpělivost a dál tvořila své nádherné a užitečné věcičky.

Renata

 

Zajímavé články